A Fradi elvitte a pontokat Kiss Szilárd Sportcsarnokból

2018 nov 07
1080 Megtekintés
A K&H női kézilabdaliga hétközi rangadóján a Siófok KC hazai pályán 31–28-as vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungariától. Az első félidő nagy rohanást, a második két elfáradó csapatot, de nagy küzdelmet hozott. A mérkőzés végét a rutinosabb zöld-fehérek bírták jobban és elvitték a pontokat a Balaton partjáról.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–31 (16–17)

Siófok, 1400 néző. V: Herczeg, Südi
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 1, M. González 3, NZE MINKO 8 (2), JEZIC 5, KOBETIC 8, Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), Elghaoui 1, Sárosi, Drabik, Perianu, Hmirova, Geiger. Edző: Tor Odvar Moen
FTC: Bíró B. – Faluvégi D. 1, HÁFRA N. 5, Hornyák D., MÉSZÁROS R. 4, Kovacsics 4, SCHATZL NADINE 9 (2). Csere: Szemerey (kapus), Pena 3 (1), KLIVINYI 4, Márton G., Lukács V. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 9. p.: 4–6. 14. p.: 7–9. 17. p.: 10–9. 25. p.: 13–15. 33. p.: 18–20. 40. p.: 22–22. 47. p.: 25–27. 54. p.: 26–30. 56. p.: 28–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Tor Odvar Moen: –
Hatvan percig nagyon jól játszott az FTC, sajátos stílusa ellen nehéz játszani, ezt már korábban a Larvik edzőjeként is megtapasztaltam. Arra számítottunk előzetesen, hogy a védekezés lehet a kulcs a sikerhez, de az első félidőben nem voltunk elég közel a vendégtámadókhoz. A másodikban már szorosabban védekeztünk, előrébb léptünk ebben a játékelemben, de támadásban vesztettünk az erőnkből. Nagyon akartunk, hittünk benne, hogy győzhetünk, így most csalódottak vagyunk.
Elek Gábor: – A második félidő második felét meg tudtuk nyerni, ami nagy szó, mert kevés bevethető emberünk van és kezd fáradni a csapat. A Siófok iszonyatos tempót diktált, ezt tudtuk előre, mégsem lehet felkészülni rá előzetesen. A vége inkább már a szívről, az akaratról, a mentalitásról, a csapategységről szólt és ebben ellenfelünk fölé tudtunk nőni és végül jobban rá tudtuk erőltetni az akaratunkat, mert mi lassítottuk a hazaiak gyors játékát.