Női NB1 kézilabda mérkőzés

Siófok 2015.11.07 Beszédes József Általános Iskola, 500 néző

10.forduló

Siófok KC – Ipress Center-Vác: 26-23 (12-13)

Siófok KC:Pastrovics- Erdősi4, Orbán8, ELGHAOUI7, Aguilar1, Hrbková, SUCH4, Csere: Salamakha (kapus), Petersen1, Deáki, Piedade, Maláti, Németh,Hamburger, Nikitina1

VÁC: BIRÓ B. – JOVETIC4 , Soós3 , Gregorc , Basic2 , Farkas5 , LISCEVIC3. Csere: Balog (kapus), Tóth E.  , Hámori1 , Helembai5 , Szondi , Ertl , Gróz ,Pelczéder

Eredmény alakulása:5.p: 2-410.p: 3-615.p: 6-7 20p:8-9 25p: 9-1130.p:12-13 35.p: 13-16 40.p:14-17 45.p:18-20 50.p: 20-21 55.p: 22-2360.p: 26-23

Kiállítások:10p/8p

Hétméterek: 3/3-2/2

Mestermérleg

Christian Dalmose: Nem játszottunk ma jól, de óriásit küzdöttünk.Büszke vagyok a csapatra!

Uros Bragar: 55 percig vezettünk és jól játszottunk a mai meccsen, de a végén mégis a hazaiak örülhettek és mi pont nélkül megyünk haza Vácra.

Két 12 pontos csapat küzdött meg egymással szombat este 18:00 órakor. Teltházat, fergeteges hangulatot és egy elképesztő feltámadást  hozott  mérkőzés, nézzünk a részleteket.

I. félidő:

Farkas Veronika lerohanásból szerzett találatával indult a találkozó, amit egy Jovetic bomba követett.(0-2) Orbán szerezte az 1. és 2.  gólunkat is. Jól kezdtek a vendégek, elsősorban Jovetic, Farkas és Liscevic volt elemében. Dalmose a 10.percben időt kért 6-3 - as vendég vezetésnél. Orbán vezetésével elkezdtünk kapaszkodni felfelé, előbb Such, majd Erdősi is betalált lerohanásból. Vezetőedzőnk már a 12. percben pályára küldte Deákit, akinek a fizikális jelenléte fontos volt a robosztus váci játékosok ellen. Védekezést váltottunk és ez nagyszerű húzásnak bizonyult, egy 5-0 - ás sorozatot produkálva átvettük a vezetést. (8-7) Az utolsó 10 perc kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, a Vác folyamatosan 1-2 góllal vezetett, amiből 1 meg is maradt a szünetre.(12-13)

Összegezve az 1. játékrészt, a vendégek Jovetic és Liscevic vezetésével nagyon jó teljesítményt nyújtottak, csapatunkból hiányzott az igazi átütőerő elsősorban támadásban és ennek volt köszönhető az 1 gólos Vác vezetés.

II. félidő:

Egy gyönyörű Erdő lövés nyitotta a gólok sorát.(13-13) Ezután Sonja Basic szerzett két találatot is, amivel ismét két gólos hátrányba kerültünk. Nem úgy kezdődött ez a játékrész sem, ahogyan azt elterveztük. A következő percekben egy hetes Orbán és Erdősi ejtés után feljöttünk 1 gólra,(16-17) de a vendégeknek mindenre volt válasza és továbbra sem tudtuk őket megtörni, egyre állandóbbá vált a 2-3 gólos differencia. Nikitina és Petersen is pályán volt már támadásban, megpróbáltunk mindent, de nem úgy járt a labda, ahogy azt megszokhattuk, ráadásul Biró Blanka is remekül védett.  Aztán elérkezett az 50.perc és Such révén egy nagy hajrába kezdtünk. Az 55.percben  már döntetlent mutatott az eredményjelző és ezután jött ELghaoui. Petersen fantasztikusan nagy labdát adott Asmának 2 perccel a vége előtt, egy percre rá meg egy teljesen elveszett labdát szerzett meg, ezzel 25-23-ra vezettünk a meccsen először. Tunéziai beállósunk még egyet bevágott a végén és így kialakult a 26-23-as végeredmény.

Szép volt Csajok, óriásit harcoltatok a mai napon! Köszönjük a fantasztikus szurkolást!

Jövő héten 3 mérkőzés következik, folytatás szerdán Nagyatádon.

A mérkőzés legjobbja: ASMA ELGHAOUI