Szívszorító vereség a Final4 elődöntőben

2018 már 31
2411 Megtekintés
A női kézilabda Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében az Érd nagy csatában legyőzte a Siófokot.  Tíz másodperccel a vége előtt úgy tűnt, Mariama Signate eldöntötte a meccset a góljával a Pest megyeiek javára, ám az utolsó pillanatban Ferenczy Fruzsina hihetetlen módon egyenlített (23–23). A hétméterespárbajban már mi érezhettük magunkat páholyban, csakhogy a negyedik és az ötödik kísérletet is elrontottuk, majd a „hirtelen halálban” megint tévesztettünk, míg az Érd nem hibázott.

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (Papp László Budapest Sportaréna)
ELŐDÖNTŐ

ÉRD–SIÓFOK 23–23 (9–11) – hétméteresekkel: 4–3
Papp László Sportaréna, 5500 néző. V: Bonifert, Oláh
ÉRD: Janurik – KRPEZS–SLEZÁK 6 (1), KISS N. 5, Bulatovics, Kisfaludy, Signate 3, Lassource 3. Csere: FOGGEA (kapus), Roberts 1, Szabó L. 3, Tóth G. 1, Gávai 1
Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: DEDU – SUCH 6, FERENCZY 4, al-Gaui 3, Maibom 2 (1), Nze-Minko 2, Aoustin 3. Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, Jezic 1, Erdősi 2, Böhme
Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 12. p.: 3–7. 23. p.: 6–11. 36. p.: 11–14. 46. p.: 15–16. 51. p.: 19–18
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Gratulálok a Siófoknak, remek mérkőzés volt, amelyen nem a játék szépsége dominált. Örülök a döntőbe jutásnak.
Lars Rasmussen: – Óriási küzdelem volt, hagyományosan nagy taktikai csatát vívtunk az Érddel, amit ezúttal ők nyertek meg. Nehéz így elveszíteni egy mérkőzést, de a hétméteresek is hozzá tartoznak a játékhoz.