Szoros mérkőzésen vereség az Érd ellen

2018 már 11
1110 Megtekintés
A K&H női kézilabda liga 17. fordulójában csapatunk 22-20-as vereséget szenvedett az ÉRD Arénában a bajnoki tabella harmadik helyezettje ellen.

Érd HC–Siófok KC 22–20 (12–11)
Érd, 1650 néző. V: Herczeg, Südi

ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), Tóth G., A. Bulatovics 2, Kisfaludy 1, ROBERTS 5, C. LASSOURCE 4
Csere: Foggea (kapus), Szabó L. 1, Signaté, Kiss N. 2, Klivinyi, Gávai 1
Edző: Szabó Edina
SKC: DEDU – Such 1, Geiger 1, Ferenczy, Al-Gaui 2, NZE-MINKO 5, AOUSTIN 6
Csere: Mazák-Németh, Jezic 2, Maibom 3 (2), Böhme
Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p.: 5–4. 16. p.: 9–5. 24. p.: 11–10. 39. p.: 18–12. 47. p.: 19–16. 54. p.: 21–17.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina:
 – Nagyot küzdött a csapat. Bár a játékunk hullámzó volt, de a küzdésünk végig maximális volt, ezért elismerésem a csapatomnak a győzelemért.
Lars Rasmussen: – Egyrészt rendben volt ez a mérkőzés, mert két góllal kaptunk ki egy nagyon jó meccsen, egy jó csapattól. Másrészt mégis egy kicsit szomorú vagyok, azért, mert az Érd azzal vert meg minket, amire készültünk. A játékosok nagyot küzdöttek, de a gyorsindításban javulnunk kell.

I. félidő

Idegesen kezdett mindkét csapat, egészen a 4.percig nem is született gól. A hazaiak nyugodtak meg hamarabb és Krpezs révén meg is szerezték a vezetést (1-0). Egészen az első félidő közepéig (10-6) a hazaiak akarata érvényesült, onnantól kezdve viszont sikerült lépésről lépésre közelebb kerülnünk az érdiekhez. Nze-Minko mellett feljavultak a társak a középső posztokon és Dedu is egyre több lövést tudott hárítani. A szünetre 12-11-es állással mentek el a csapatok.

II. félidő

A folytatásban Aoustin kiegyelített, majd két alkalommal is támadhattunk a vezetésért. Mi hibáztunk, Krpezsék viszont a legerősebb periódusukat produkálták és tetemesebb előnyre tettek szert (17-12). A találkozó vége aztán ismét a miénk volt, de a szépítésnél többre nem futotta lányainktól (22-20). A mérkőzés egészére jellemző volt, hogy a két kapus, Dedu és Janurik kiválóan védett, előbbi 37%, utóbbi 47%-os védési hatékonysággal.

Pontot nem szereztünk, de sikerült megszorongatnunk a bajnoki tabella harmadik helyezettjét, ami bizakodásra adhat okot a március végi Magyar Kupa Final4-ra, amikor is ismét az érdiek ellen fogunk játszani az elődöntőben.