EHF Európa-liga: győzelem a Molde Arénában

2023 feb 05
1270 Megtekintés
Az EHF Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában a norvég Molde Elite vendégeként arattunk háromgólos győzelmet, amivel újabb lépést tettünk a továbbjutás felé.

1. félidő: Mona Obaidli nélkül is működött a hazai csapat támadójátéka (2:3), Synne Fossheim és Thale Deila Rushfeldt lövései rendre utat találtak a hálóba (6:6). Hawa N’Diaye és Dejana Milosavljevic gólerős játékkal kezdett (8:10), valamint Sirián Szederke és Puhalák Szidónia is jól szállt be a mérkőzésbe (9:11). A hazai csapat a 20. perc után hullámvölgybe került, ezt kihasználtuk és egy 1:5-ös periódussal elléptünk. Először volt hatgólos a különbség (10:16), amit a szünetig meg is tartottunk, így magabiztos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe (14:20).

2. félidő: A pihenő megtörte a lendületünket, a második játékrész elején hét percen át gólképtelenek voltunk. Tor Odvar Moen együttese egy 4:0-as rohammal zárkózott, a Molde pedig újra mérkőzésben volt (18:20). A gólcsendet végül Papp Nikolett törte meg, aki a második játékrészben öt, összességében pedig hét találatig jutott (19:23). A csapatok teljesítménye roppant hullámzó volt, így hiába állítottuk vissza a félidőben meglévő hatgólos differenciát (22:28), a hajrában még izgulhattunk (26:29). Az utolsó percekben azonban nem tudott közelebb jönni a Molde, így a visszavágót is megnyertük, ezzel újabb lépést téve a továbbjutás irányába (29:32).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:3 | 10. p.: 6:6 | 15. p.: 8:10 | 20. p.: 9:11 | 25. p.: 10:16 | 30. p.: 14:20 | 35. p.: 17:20 | 40. p.: 19:23 | 45. p.: 20:25 | 50. p.: 22:28 | 55. p.: 25:29 | 60. p.: 29:32.

Az ’A’ jelű kvartett másik mérkőzésén a BV Borussia 09 Dortmund tíz góllal nyert (31:21) az ellen az ES Besancon Femini ellen, akit jövő szombaton 20:00-kor fogadunk a Kiss Szilárd Sportcsarnokban, ahol győzelem esetén továbbjutást ünnepelhetünk.

Borítókép: Jon Forberg Photography