EHF Európa-liga: győzelmet ért a Dortmund elleni remek védekezés

2023 jan 15
1217 Megtekintés
Vasárnap kora délután a BV Borussia 09 Dortmund ellen szereztük meg első győzelmünket az EHF Európa-liga csoportkörében. Csapatunk koncentrált játékkal és hatékony védekezéssel nyerte meg a 2. forduló összecsapását.

1. félidő: Dounia Andourahim és Dejana Milosavljevic felépült sérüléséből, utóbbi egyből a kezdőcsapatban kapott helyet. Hatékony védekezéssel, remek kapusteljesítménnyel és támadásban sok hibával kezdett mindkét gárda (1:2), így tíz perc után mindössze öt gól került fel az eredményjelzőre (3:2). A félidő felénél, 6:4-es állásnál jött az első német időkérés, de Henk Groener nem tudta „megnyugtatni” csapatát, így a találkozó ugyanabban a mederben ment tovább (8:6). A beállót rendre sikerült megjátszanunk, Hawa N’diaye (3/3) és Sirián Szederke (2/2) is remekül használta ki az adódó lehetőségeket, Debreczeni-Klivinyi Kinga pedig remekül irányított (10:8). A különbség a szünetig nem változott, így kétgólos előnnyel vonultunk az öltözőbe (13:11).

2. félidő: A második játékrészt emberhátrányban kezdtük és ezt ki is használta a Dortmund (13:13), de szerencsére volt válasz, elmaradt a fordítás, sőt a 39. percben először vezettünk négy góllal (19:15). Ezt követően viszont támadásban át kellett vészelnünk egy kisebb hullámvölgyet, egy ötperces gólcsendet, ami alatt a Dortmund egy gólra zárkózott (20:19). Dana Bleckmann (2/0) és Alina Grijseels (3/6) ellen remekül védekeztünk, ellenfelünk beállója, Emma Olsson (8/10) azonban sok borsot tört az orrunk alá (22:20). Az 52. percben 23:21-es állásnál Marina Rajcic bravúrja kellett ahhoz, hogy a komolyabb izgalmakat elkerüljük. Utolsó öt találatunkból hármat Tamara Mavsar szerzett, aki végül 10 góllal és egy MVP elismeréssel zárta a három góllal megnyert összecsapást (27:24).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1:2 | 10. p.: 3:2 | 15. p.: 5:4 | 20. p.: 8:6 | 25. p.: 10:8 | 30. p.: 13:11 | 35. p.: 17:14 | 40. p.: 19:15 | 45. p.: 20:18 | 50. p.: 22:20 | 55. p.: 25:22 | 60. p.: 27:24.

„Örülök, hogy itthon tudtuk tartani a pontokat és a kézsérülésem ellenére így tudtam beszállni. Jó volt a védekezésünk, csapatként funkcionáltunk és ennek meg is lett az eredménye. Az MKC elleni győzelem adott egy nagy mentális löketet. Bízom benne, hogy a hullámzó teljesítmény a múlté és hasonló lesz a folytatás, mint a héten.” – fogalmazott a 4/4-es lőlappal záró csapatkapitány, Such Nelli.

„Szerencsére úgy sikerült ez a mérkőzés, ahogyan elterveztük. Végtelenül büszke vagyok a lányokra és azt érzem, hogy egyre inkább megvan az összeszokottság. Sérülés után ketten is visszatértek, nagyobb volt a rotációs lehetőség, többet tudtunk pihenni. Ez mindenképpen sokat segített. A Besancon elleni vereség után a héten megszerzett két győzelem rengeteg pluszt adott a folytatáshoz. Remélem, hogy a hullámzó teljesítmény most már a múlté.” – értékelt Debreczeni-Klivinyi Kinga, aki ma is igazi vezére volt a csapatnak.