Döntetlen Debrecenben

2023 ápr 27
1215 Megtekintés
Csütörtök este a K&H Női Kézilabda Liga 19. fordulójában, egy fordulatokban gazdag mérkőzésen szereztünk bravúrpontot a DVSC Schaeffler vendégeként.

1. félidő: Ezúttal Debreczeni-Klivinyi Kinga, Such Nelli, Hawa N’Diaye és Marina Rajcic is a padon kezdett. Egy gyors gólváltás után (1:1) sokáig 2-3 gólos hátrányból követtük a DVSC-t (5:3), mely nagyobb különbséget nem tudott kialakítani (7:5). Ebben főszerepet vállalt Sirián Szederke és Ana Kojic, valamint a gólvonalon remeklő és fontos védéseket bemutató Herczeg Lili. A 14. percben Tamara Mavsar találata után jött is a hazai időkérés, mely a mérkőzés képén érdemben nem változtatott (7:6). Szlovén szélsőnk újabb találatával egyenlítettünk (8:8), de a házigazda válaszolt (10:8). Az első játékrész hajrájában ismét döntetlenre hoztuk az eredményt (12:12), majd Dejana Milosavlevic lövése révén a vezetést is átvettük (12:13). Planéta Szimonetta találatára horvát átlövőnk válaszolt, így a szünetben nálunk volt az előny (13:14).

2. félidő: A fordulás után szűk tíz percen át gólképtelenek voltunk, de a jó és hatékony védekezésnek köszönhetően csak 2:0-ra vesztettük el ezt az időszakot, így a nagyobb bajt elkerültük (15:14). Sőt, Dejana Milosavljevic 17 másodpercen belül jegyzett két találatával a vezetést is visszavettük (15:16). A második játékrészben fordulatokból nem volt hiány, gólokból viszont annál inkább (17:16). Az 54. percben Hawa N’Diaye találatával egyenlítettünk (19:19). Szenegáli beállónk a hajrában főszereplővé lépett elő (19:20), kétszer is vezetést szerzett, de előbb Planéta Szimonetta, majd Kácsor Gréta is egyenlített, kialakítva ezzel a végeredményt (21:21).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 4:2 | 10. p.: 5:3 | 15. p.: 8:6 | 20. p.: 10:8 | 25. p.: 12:11 | 30. p.: 13:14 | 35. p.: 14:14 | 40. p.:15:16 | 45. p.: 17:16 | 50. p.: 18:17 | 55. p.: 20:20 | 60. p.: 21:21.