Döntetlen Fehérváron

2023 ápr 15
1371 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 21. fordulójának szombat esti összecsapásán az Alba Fehérvár KC vendégeként játszottunk döntetlent a Köfém Sportcsarnokban.

1. félidő: Hazai góllal indult a mérkőzés, de az 5. perc kezdetén már nálunk volt az előny (2:3). Tamara Mavsar mellett Dejana Milosavljevic is gólerős kézilabdát mutatott (2:5), a padról érkezve Kajdon Blanka is gólokat lőtt (4:8). Mindkét oldalon akadtak kisebb gólcsendek, így a játékrész feléhez érve a hibák ellenére is tartani tudtuk előnyünk (6:10). Az ezt követő kilenc percben viszont egyetlen egyszer rezdült csak meg Tea Pijevic hálója. A Fehérvár Tamara Smbatian és Katarina Stosic támadásban nyújtott teljesítményének köszönhetően fordított, de vezetni csak egyszer vezetett (12:11). Az első félidő hajrájában a hazai csapat háromszor is egyenlített, Dejana Milosavljevic találata viszont azt jelentette, hogy a szünetben, ha csak egy góllal is, de nálunk volt az előny (15:16).

2. félidő: A második játékrész elején rögvest fordított Józsa Krisztián együttese (17:16), melyre egy 0:3-as szériával reagáltunk (17:19). A 37. perc fordulópontnak számított, ugyanis Tamara Mavsar és Uros Bregar kétperces kiállítása után a hazaiak mutattak be egy 3:0-s sorozatot (20:19). Épphogy kiegészültünk, Dejana Milosavljevic kiállítása révén újra emberhátrányba kerültünk, létszámelőnyével pedig a Fehérvár élni tudott (21:19). Kétgólosnál nagyobb különbség azonban nem alakult ki (23:21). Az utolsó tíz percnek 25:25-ös döntetlennel mentek neki a csapatok. A közvetlen hajrában háromszor is egyenlítettünk, de fordítani nem tudtunk, így végül igazságosnak mondható döntetlen született a szomszédvári rangadón (28:28).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:4 | 10. p.: 5:8 | 15. p.: 6:10 | 20. p.: 12:11 | 25. p.: 12:13 | 30. p.: 15:16 | 35. p.: 17:18 | 40. p.: 21:19 | 45. p.: 23:22 | 50. p.: 25:25 | 55. p.: 26:26 | 60. p.: 28:28.

„Végig nagy küzdelem zajlott a pályán, egy klasszikus szomszédvári rangadó volt. A válogatott hét után némileg fáradtan mozogtunk és sok hibával kézilabdáztunk, de nem tudok szemrehányást tenni a lányokra, akik végig küzdöttek. Összességében ma egy igazságos döntetlen születet.” – fogalmazott Uros Bregar

Folytatás csütörtökön 18:00-kor a NEKA otthonában Balatonbogláron.