Egygólos vereség a Vác ellen

2021 okt 22
2422 Megtekintés
Hiába küzdöttünk nagyot a fordításért a K&H Női Kézilabda Liga 5. fordulójának péntek esti összecsapásán, a közvetlen hajrá a vendégeké volt, így a Váci NKSE elvitte a pontokat.

1. félidő: Remek iramban kezdtek a csapatok és fej-fej mellett haladtak a szünet irányába, de 3:2 után végig mi rohantunk az eredmény után (6:6). Az egyenlítés az első játékrészben hétszer sikerült, Simone Böhme pedig 25 perc alatt kilencszer is bevette Párszor Bettina hálóját. A társak azonban támadásban nem nőttek fel hozzá, így a fordítás nem sikerül. Az első játékrész hajráját ráadásul 16:16 után 3:0-ra elvesztettük, így háromgólos hátránnyal vonulhattunk az öltözőbe (16:19).

2. félidő: A fordulás után Malin Holta, Wald Kíra és Kiss Nikolett volt eredményes, amivel újra visszajöttünk döntetlenre (19:19), de a menetrendszerű fordítási lehetőség ezúttal is kimaradt, Ballai Borbála szerzett újra vezetést a vendégeknek (19:20). Simone Böhme nem tudta átmenteni gólerős játékát a második félidőre, de volt, aki feljavult, így Malin Holta és Katarina Jezic vezérletével a 49. percben végre nálunk volt az előny (28:27). Such Nelli úgy tűnt, hogy döntő csere lehet, kétszer is nagyon fontos pillanatban talált be viszonylag „hideg” kézzel (30:28). A Vác azonban nagyobb hullámvölgy nélkül játszotta végig az összecsapást, és bár kiemelkedő teljesítményt nem láthattunk, Kuczora Csenge, Schatzl Natalie, Diószegi Nikolett és Kácsor Gréta is jól kézilabdázott. A közvetlen hajrá viszont sajnos a vendégeké volt, döntő helyzetekben hibáztunk. Az utolsó 6 percben csupán Lakatos Rita talált be, a gólja az 58. percben újbóli vezetést eredményezett (32:31), de Kuczora Csenge rövidesen egalizált, ami után Kácsor Gréta a bajnoki pontok sorsát is eldöntötte. Végig nagyot küzdöttünk, ha nehezen is, de fordítottunk, és a kezünkben volt a mérkőzés, melyet nem tudtunk lezárni. Sajnos a legfontosabb pillanatokban mi hibáztunk és ez végzetesnek bizonyult (32:33).