Fontos győzelem az MKC ellen

2022 már 26
1481 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 19. fordulójában, egy fordulatokban gazdag, végig szoros összecsapáson győztük le a Morhetson-Mosonmagyaróvári KC együttesét. A két csapat helyet cserélt a tabellán, így az ötödik, nemzetközi kupaindulást érő helyről várhatjuk a folytatást.

1. félidő: Igen magas hőfokon kezdték a csapatok a mérkőzést, melyen 14. percében Gyurka Jánoselső idejét (10:7). Az első perceket leszámítva szinte végig vezettünk, de nagyobb különbséget nem tudtunk kialakítani, köszönhetően Tóth Gabriella gólerős játékának (15:13).

2. félidő: A fordulás után az „öltözőben maradtunk”, az MKC pedig ezt kihasználva egyenlített, de fordítani nem tudott (15:15). Fontos pillanatokban nem remegett meg a kéz, így rövidesen az előny újból nálunk volt (17:15). Négygólos különbségnél (20:16) azonban támadásban hibáztunk és lehetőséget adtunk ellenfelünknek a zárkózásra (21:19). A 47. percben aztán újra egyenlő volt az állás (22:22). Sőt 24:24 után Kovács Patrícia és Mihály Petra találatai révén úgy tűnt, hogy a mérkőzés is elúszhat (24:26). Az utolsó kilenc percben azonban Maja Vojnovic lehúzta a rolót, miközben Katarina Jezic és Andela Janjusevic két-két találata eldöntötte a bajnoki pontok sorsát (28:26).

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 22/13-as lőlappal záró Tóth Gabriella lett, míg Maja Vojnovic csereként beállva 32/17-es mutatóval, 53 százalékos hatékonysággal védett és ezzel bezsebelte az MVP-nek járó címet. Ki kell emelni Andela Janjusevic gólerős játékát, szerb átlövőnk 9 góllal zárta a mérkőzést, nagyban hozzájárulva ezzel a sikerhez.