Győzelem Szombathelyen

2022 feb 25
1030 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 16. fordulójában a Szombathelyi KKA vendégeként szereztük meg nyolcadik bajnoki győzelmünket. Csapatunk ezzel kihasználta az MTK Budapest botlását és feljött a tabella hatodik helyére.

1. félidő: A mérkőzés első perceiben Pődör Rebeka háromszor is betalált (4:1), de 6:6-nál sikerült utolérnünk vendéglátónkat. Az első játékrészben akadtak gondok a védekezéssel, de támadásban Katarina Jezic és Andela Janjusevic is kimondottan jó teljesítményt nyújtott. Először 9:10-nél vezettünk, az előnyt pedig innen már nem adtuk ki a kezünkből (9:12). A sikeres fordításhoz nagyban hozzájárult Uros Bregar cseréje a gólvonalon, avagy Herczeg Lili védéseire nagy szükség volt, hogy a szünetben nálunk legyen az előny (15:17).

2. félidő: A fordulás után előbb négy (16:20), majd hatgólos előnyt harcoltunk ki (16:22) és fokozatosan léptünk el vendéglátónktól, mely a folytatásban nem tudott megújulni. A legnagyobb különbség az 52. percben 29:20-nál volt. A kétszámjegyű különbséget nem tudtuk elérni, de így is meggyőző fölénnyel szereztük meg nyolcadik bajnoki győzelmünket úgy, hogy a második játékrészben mindössze kilenc gólt kaptunk (24:31).

Folytatás a válogatott szünet után, március 9-én a Váci NKSE ellen. A hazai pályán megrendezésre kerülő kupamérkőzés tétje a budapesti Final 4-ba kerülés. Töltsük meg a Kiss Szilárd Sportcsarnokot!

Uros Bregar (vezetőedző – Siófok KC): „A Szombathely hazai pályán jó teljesítményre képes, tudtuk, hogy nem lesz könnyű ez a mérkőzés sem. Voltak jó periódusok, főként a második félidőben, de maradéktalanul azért nem lehetünk elégedettek. Örülünk a két pontnak és annak, hogy eredményesen zártuk le ezt a periódust. A válogatott szünet után fontos mérkőzések jönnek. Ahhoz, hogy sikeresek legyünk, folyamatosan fejlődnünk kell."