Győzelemmel búcsúztattuk a hazai pályát

2023 máj 13
1049 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 24. fordulójában lejátszottuk a 2022/23-as szezon utolsó hazai mérkőzését. A szombat esti összecsapáson a Moyra-Budaörs Handball vendéglátójaként magabiztos, kilencgólos győzelmet arattunk.

1. félidő: Az első percek szellős védekezésének meglett az eredménye (1:4), a 10. percben azonban utolértük ellenfelünket (5:5), és fordítani is tudtunk (8:6). Dejana Milosavlevic szinte minden megoldása és lövése bejött, mellette Debreczeni-Klivinyi Kinga, Such Nelli és Tamara Mavsar is gólerős játékot mutatott (19:13). Noha percekkel a félidő előtt hat találattal is vezettünk, a Budaörs Pálos-Bognár Barbara vezérletével négy gólra kapaszkodott (19:15).

2. félidő: A már-már szokásosnak mondható szünet utáni beragadás ezúttal elmaradt, egy 4:0-s rohammal nyitottunk, ami által percek alatt megdupláztuk előnyünket (23:15). A különbség ezután sokáig stagnált (25:17), Dejana Milosavljevic viszont már a tízedik találatán is túl volt (26:19). A 45. percben elértük a tízgólos különbséget (29:19), amit gyakorlatilag a találkozó végéig meg is tartottunk (33:23). Az 57. percben Such Nelli megszerezte a 700. gólját az SKC-ban, a végeredményt pedig Tamara Mavsar állította be (37:28).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1:3 | 10. p.: 5:5 | 15. p.: 9:8 | 20. p.: 12:10 | 25. p.: 16:12 | 30. p.: 19:15 | 35. p.: 22:15 | 40. p.: 26:18 | 45. p.: 29:19 | 50. p.: 31:22 | 55. p.: 34:26 | 60. p.: 37:28.

Győzelmünkkel nagy lépést tettünk az ötödik hely megszerzése felé, miután a Vác hazai pályán 31:33-as vereséget szenvedett. A pozíció megtartása így a saját kezünkbe került, az ötödik helyet az Érd és a Békéscsaba legyőzésével biztosíthatjuk be.