Háromgólos győzelem a Fehérvár ellen

2022 dec 22
930 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 8. fordulójának csütörtök esti mérkőzésén háromgólos győzelmet arattunk az Alba Fehérvár KC ellen, megszerezve ezzel a 2022/23-as szezonban a negyedik bajnoki győzelmet.

1. félidő: Gólerős játékkal és hatékony védekezéssel kezdtük a mérkőzést (5:1), így Józsa Krisztián előbb a 8. perc elején, majd a 16. perc végén is elhasznált egy időkérést (10:5). A 22. percben már hat találattal is vezettünk (13:7), a két csapat között pedig lövéshatékonyságban és kapusteljesítményben is jelentős különbség mutatkozott. Marina Rajcic az első játékrészben három hétméterest hárított, Debreczeni-Klivinyi Kinga (5 gól) és Tamara Mavsar (6) gólerős játékának köszönhetően pedig magabiztos előnnyel vonulhattunk a szünetre (18:13).

2. félidő: A fordulás után viszonylag gyors tempóban tudtuk növelni előnyünket, olyannyira, hogy a 39. percben Józsa Krisztián az utolsó időkérési lehetőségét is elhasználta (24:15). A tízgólos különbséget azonban nem tudtuk átlépni, sőt nyolc percen át gólképtelenek maradtunk és egy 0:4-es szériával visszaengedtük ellenfelünket a mérkőzésbe (24:19). A hajrá így némileg izgalmasra sikeredett, de a kulcsfontosságú pillanatokban mindig volt egy játékos, aki a csapat élére állt (29:24). A 2022-es naptári esztendő utolsó hazai mérkőzésén végül háromgólos győzelmet arattunk (32:29).