Hatgólos hátrányból fordítottunk az MKC otthonában

2023 máj 06
1684 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén 7:1-ről fordítottunk a UFM Arénában. Ezzel a 2022/23-as szezonban harmadszor is legyőztük a Mosonmagyaróvári KC-t.

1. félidő: Hosszúra nyúlt a hiányzók névsora, Papp Nikolett, Wald Kíra és Puhalák Szidónia mellett ezúttal Marina Rajcic és Ana Kojic sem állt Uros Bregar rendelkezésére. A találkozó első hat percében gólképtelenek voltunk, nem csak akcióból, de hétméteresből sem tudtuk bevenni Szemerey Zsófi hálóját (3:0). Az első után a második büntető is kimaradt, majd a 10. perc kezdetén 6:1-es állásnál jött az időkérés. A rövid „pihenő” után hatgólos hátrányba kerültünk (7:1), majd Tamara Mavsar és Such Nelli vezérletével zárkózni kezdtünk (8:5). Az első játékrészben végig futottunk az eredmény után (13:9), de a hajrát 0:3-ra nyertük, így a négy (!) kihagyott hétméteres ellenére is csak egygólos hátrányban voltunk (13:12).

2. félidő: A fordulás után már-már szokás szerint az öltözőben maradtunk, 76 másodperc leforgása alatt három gólt kaptunk és csak egyet dobtunk, így újfent háromgólos hátrányban találtuk magunkat (16:13). Mindezt tetéztük egy újabb kihagyott hétméteressel, így rögvest a szünet után jött az időkérés. Az igazán nagy fordulatot végül Csapó Kincső beállítása, és a védelem felkeményedése hozta.

A 36. percben előbb egyenlítettünk (16:16), majd a 42. perc kezdetén Debreczeni-Klivinyi Kinga találatával a vezetést is átvettük (19:20). A védekezés összeállt, Csapó Kincső sorra mutatta be a védéseket, az MKC játékosai pedig egyre többet hibáztak és láthatóan az önbizalmuk is csorbát szenvedett (19:21). A hálónk közel tíz percen át maradt érintetlen, így ebben a periódusban gyakorlatilag el is dőlt a bajnoki pontok sorsa (20:23). Előnyünket a hajrában megőriztük, vendéglátónknak reális egyenlítési lehetősége már nem volt (21:25). Az 58. percben öt góllal is vezettünk (21:26), végül pedig négygólos győzelmet arattunk (24:28).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:0 | 10. p.: 7:1 | 15. p.: 8:5 | 20. p.: 11:7 | 25. p.: 13:9 | 30. p.: 13:12 | 35. p.: 16:14 | 40. p.:18:19 | 45. p.: 19:21 | 50. p.: 19:23 | 55. p.: 21:25 | 60. p.: 24:28.