Kétgólos győzelem a Vác ellen

2023 ápr 23
1273 Megtekintés
Négy ponttal zártuk a pótolt mérkőzések hetét. A csütörtöki NEKA elleni után vasárnap a Praktiker-Vác ellen is győzni tudtunk a K&H Női Kézilabda Liga 14. fordulójában.

1. félidő: Értékesített hétméteresekkel (2:0) kezdtük, majd akciógólokkal folytattuk a mérkőzést (4:1). A 10. percben 6:1-es állásnál Herbert Gábor kért időt, ami után a Vác elkezdett zárkózni (6:3). Végül a vendégeknek az egyenlítés is összejött, miután a góllövőlistát vezető Kuczora Csengével szemben nem tudtunk hatékonyan védekezni (9:9). A szünetben mégis három góllal vezettünk, köszönhetően Debreczeni-Klivinyi Kinga, Dejana Milosavljevic és Such Nelli támadásban nyújtott teljesítményének (16:13).

2. félidő: A fordulás után több egyenlítési lehetősége is volt a vendégeknek (17:16), végül az állás a 42. percben Marincsák Nikolett találatát követően lett újra egyenlő (18:18). A második játékrészben mindkét gárda sok hibával kézilabdázott, a csapatok gyakorlatilag egymásnak adták át a lehetőséget a találkozó eldöntésére (20:19).  Végül Kajdon Blanka és Debreczeni-Klivinyi Kinga találatával négygólos előnyre tettünk szert (23:19), ami a hajrában már elégnek bizonyult (24:22).