Kilencgólos győzelem Lublinban

2022 okt 08
1668 Megtekintés
Szoros első játékrész után, magabiztos győzelmet arattunk a lengyel MKS Lublin vendégeként, az EHF Európa-liga 2. selejtezőkörének odavágóján.

1. félidő: A találkozó elején mindkét csapat sok hibával kézilabdázott (2:2), tízpercnyi játék után pedig 5:5 állt az eredményjelzőn. Vendéglátónk több ízben is magához vette a vezetést (7:6), de kétgólosnál nagyobb különbséget nem tudott kialakítani (10:8).  Csapatunk védekezése fokozatosan javult, ezzel párhuzamosan pedig Marina Rajcic is egyre jobb formába lendült a gólvonalon. Az első játékrész hajráját 0:4-re nyertük, így 11:9 után fordítottunk és kétgólos előnnyel vonulhattunk a szünetre (11:13).

2. félidő: A fordulás után növelni tudtuk előnyünket (11:15), melyre az MKS Lublin csak részben és időlegesen tudott reagálni Julia Pietras és Romana Roszak vezérletével (14:16).  Csapatunk védekezése ugyanis remekül összeállt, Marina Rajcic pedig szó szerint lehúzta a rolót (14:19). Tamara Mavsar (6), valamint Debreczeni-Klivinyi Kinga (5) és Ana Kojic (5) is gólerős játékot mutatott, de ami ennél is fontosabb, hogy csapatként tudtuk növelni az előnyünket (16:22). A második félidőben mindössze hét gólt kaptunk, a hajrában pedig már csak az volt a kérdés, hogy mekkora előnyt tudunk kialakítani a jövő szombati visszavágóra. Végül a különbség a lefújás pillanatában volt a legnagyobb (18:27).

Interjúzóna

Uros Bregar (Siófok KC – vezetőedző): „Nagyszerű eredményt értünk el, de egy pillanatra sem gondolhatjuk azt, hogy ennek a párharcnak vége. Egy hét múlva, hazai környezetben, a szurkolóink előtt ugyanilyen hozzáállással kell kiharcolnunk a továbbjutást. A mai mérkőzésen a védekezés és a kapusteljesítmény kiemelkedő volt.”