Magabiztos győzelem a szezon utolsó hazai meccsén

2022 ápr 30
1135 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 23. fordulójában a Dunaújvárosi KKA csapatát fogadtuk. Szoros első játékrész után magabiztosan győzelmet arattunk. A lefújás után közönségünkkel együtt búcsúztattuk távozó játékosainkat.

1. félidő: Főként a támadójáték tekintetében indult nehezen a mérkőzés (0:2), egészen nyolc percet kellett várni az első találatunkra (1:2). A mérkőzés elején Saskia Weisheitel, később pedig Szalai Babett lövései okoztak fejtörést (5:8). Uros Bregar időkérést követően azonban rendezni tudtuk a sorokat (8:8). Ezzel párhuzamosan Maja Vojnovic egymás után mutatta be a védéseket, a DKKA góltalansága pedig közel tíz percig tartott (10:8). Végül szoros első játékrész után egygólos előnnyel mentünk a szünetre (11:10).

2. félidő: A fordulás után 16:15-ig a két csapat fej-fej mellett haladt, Simone Böhme csereként beállva gyorsan három gólig jutott (18:15). Maja Vojnovic jó formája viszont végig kitartott, így a hajrát négygólos előnnyel nyitottuk (20:16). Az 52. percben Wald Kíra góljával öt, majd Tamara Mavsar találatával hatgólosra növeltük előnyünket (23:17). A hajrában, a különbség érdemben már nem változott, így különösebb izgalmak nélkül, magabiztosan nyertük meg a szezon utolsó hazai mérkőzését (28:21).

A mérkőzés kulcsembere és MVP-je Maja Vojnovic lett, szlovén hálóőrünk 16/37-es mutatóval, 43 százalékkal védett. Mai góljai után Such Nelli 599, míg Simone Böhme 499 gólnál tart SKC-mezben. A lefújás után közönségünkkel együtt búcsúztattuk szezon végén távozó játékosainkat, köztük két korszakos klubikont, Simone Böhme és Katarina Jezic személyében.