Magabiztos győzelemmel kezdtük a felkészülést

2019 júl 30
2624 Megtekintés
Dél-Korea válogatottját fogadtuk kedd este, új játékosaink pedig szép számú néző előtt mutatkozhattak be a Kiss Szilárd Sportcsarnokban. Első felkészülési mérkőzésünk remek iramot, és végül magabiztos győzelmet hozott.

1. félidő: Nerea Pena nem várt sokat első SKC-mezben szerzett góljaival, előbb hétméteresekből, majd akcióból is eredményes tudott lenni. Szintén remekül kezdte az összecsapást Such Nelli, aki első négy kísérletét egyaránt gólra váltotta. Ellenben a túloldalon is voltak szép megoldások, Gwon Ha Na, Park Junhee és Lee Migyeong is megcsillogtatta kézilabda tudását. A játékrész felénél 10:7-re vezettünk, idő közben pedig Tomori Zsuzsanna is megszerezte első Balaton-parti találatát, és a szünet előtt Gnonsiane Niombla is megtette ezt. Ennyire azért ne szaladjunk előre, hiszen koreai zárkózás után Tor Odvar Moen kért időt, majd sort is cserélt. Szintén jó teljesítményt tett a parkettre Katarina Jezic, aki Joanna Drabik sérülése és Asma Elghaoui távozása révén jelenleg egyedül uralkodik beálló pozícióban. A félidőben kétgólos volt a különbség a javunkra (16:14).

Fotók: Németh András

2. félidő: A fordulás után aztán sikerült megnyújtanunk a lépést, és rövid idő alatt magabiztos előnyt építettünk ki. A 40. percben már 22:16-ra vezettünk, Gnonsiane Niombla mellett Andrea Kobetic is észre vétette magát egy-egy szép megoldással. Az utolsó tíz percre ötgólos előnnyel fordultunk, ezt azonban a hajrában megdupláztuk a dudaszóig (37:27). A második játékrészben Andela Janjusevic és Katarina Jezic is ellenállhatatlanul kézilabdázott, utóbbi hét góllal csapatunk legeredményesebb játékosa lett a mai estén.

Folytatás szombaton 15:00-kor a svájci LK Zug ellen. A mérkőzés ZÁRTKAPUS lesz.