Magyar Kupa: továbbjutást ért az MKC elleni ötgólos siker

2023 feb 15
1081 Megtekintés
Magabiztosa, ötgólos győzelmet arattunk a Motherson-Mosonmagyaróvári KC elleni kupamérkőzésen, így ott vagyunk a legjobb nyolc között és várhatjuk a negyeddöntő sorsolását.

1. félidő: Az első játékrészben végig magabiztosan kézilabdáztunk, 0:1 után fordítottunk és rövidesen háromgólos előnyre tettünk szert (5:2). Ezt a különbséget meg is őriztük Dejana Milosavljevic vezérletével (10:7).  A 20. percben először vezettünk öt góllal (13:8), ráadásul a játékrész hajráját is remekül kontrolláltuk, így az addigi legnagyobb különbséggel vonulhattunk az öltözőbe (18:12).

2. félidő: A szünet után hatgólos hátrányát gyorsan megfelezte az MKC (19:16), miután főként támadásban sok hibát végettünk (19:17). Such Nelli, Papp Nikolett és Debreczeni-Klivinyi Kinga találata kellett ahhoz, hogy ne legyen nagyobb a gond (22:20). A hullámvölgyön túllépve a 48. percben újra négy találattal vezettünk (24:20). Az ezt követő kettős emberelőny pedig döntőnek bizonyult, Bardi Fruzsina, majd Tóth Nikolett kiállítása után 27:21-ről jöhetett a hajrá, mely szerencsére sok izgalmat nem tartogatott. Végül magabiztos, ötgólos győzelmet arattunk és továbbjutottunk a Magyar Kupában (30:25).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 3:2 | 10. p.: 6:4 | 15. p.: 10:6 | 20. p.: 13:8 | 25. p.: 15:11 | 30. p.: 18:12 | 35. p.: 19:14 | 40. p.: 21:18 | 45. p.: 22:20 | 50. p.: 26:21 | 55. p.: 28:23 | 60. p.: 30:25.