Másodszor is legyőztük a Vasast

2022 jan 29
1135 Megtekintés
A szerdai magabiztos kupasiker után a K&H Női Kézilabda Liga 13. fordulójában is győzni tudtunk a Vasas SC ellen, ezzel megszerezve  szezonbeli hatodik bajnoki győzelmünket.

Hetvenkét óra leforgása alatt másodszor találkoztak a csapatok, a forgatókönyv pedig kis csúsztatásokkal, és újraosztott főszerepekkel, de nagyon hasonlóan alakult. A félidő közepén 9:8-nál egy időkérés kellett ahhoz, hogy kibillenjünk a holtpontból, ami után támadásban és védekezésben is szép, tudatos, és határozott megoldásokat láthattunk (16:11). A szünetben a Vasas még látótávolságon belül volt (18:14), a fordulás után azonban jelentősen növelni tudtuk előnyünket (25:17). Malin Holta és Wald Kíra mellett Andela Janjusevic is gólerős játékot mutatott, Maja Vojnovic pedig a második játékrészben 58 százalékkal (24/14) védett. A tízgólos különbséget a 49. percben értük el (30:20). A hajrában különösebb izgalmakat már nem tartogatott, végül magabiztos, tizenkét gólos győzelmet arattunk (36:24).