Megvannak az első pontok

2022 sze 10
1684 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 2. fordulójában felemás félidők után, szoros mérkőzésen győztük a NEKA ellen.

1. félidő: Az első tíz percben váltakozva vezettek a csapatok, majd 5:5 után a NEKA átvette a vezetést (6:8). Védekezésben Uhrin Lili mellett Varga Emília és Szabó Anna lövései okozták a legtöbb gondot, míg a vendégek gólvonalán Wéninger Alexa védett ihletett formában (9:13). Az első játékrész hajrájában öt góllal is vezettek a vendégek, a félidei állást végül Andela Janjusevic állította be (11:15).

2. félidő: A fordulás után öt percig érintetlenek maradtak a hálók, a gólcsendet Debreczeni-Klivinyi Kinga törte meg, aki teljesítményével és hét találatával a csapat élére állt a második játékrészben (12:15). Ennek ellenére tovább futottunk az eredmény után (15:18). Puhalák Szidónia csereként beállva fontos pillanatokban tudott eredményes lenni (18:20), az egyenlítő találatra azonban egészen az 50. percig kellett várni (22:22). Ahhoz, hogy a fordítás összejöjjön, támadásban kellett Anela Janjusevic és Tamara Mavsar teljesítménye is (24:23). Előbbi öt, utóbbi pedig nyolc góllal zárta a mérkőzést, melyet végül a hajrában sikerült megfordítanunk (28:25).