Nagy lépés az elődöntő felé

2019 már 03
2563 Megtekintés
Nagy lépést tettünk a továbbjutás felé az EHF-kupa negyeddöntőjének odavágóján, mivel a tíz gólig jutó Andrea Kobetic vezérletével 31–24-re legyőztük idegenben a norvég Storhamart.

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
STORHAMAR HANDBALL ELITE (norvég)–SIÓFOK KC 24–31 (12–13)
Hamar, 1151 néző. V: M. Sá, V. Sá (portugálok)

STORHAMAR: Masson – Skinnehaugen 1, Enkerud, M. Solberg 2, H. LÖKE 6 (2), Nestaker 1, Venn 2. Csere: Lidén (kapus), Gundersen, B. RIEGELHUTH 9, Folkvord, Aambakk 3. Edző: Arne Senstad
SIÓFOK: Silje Solberg 1 – Böhme 4, M. González 4, NZE MINKO 4 (1), JEZIC 3, KOBETIC 10, Aoustin 2. Csere: DEDU 2 (kapus), Perianu, Elghaoui, Hmirova, Janjusevics 1, Such. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 7. p.: 4–2. 15. p.: 5–4. 23. p.: 8–10. 27. p.: 12–13. 32. p.: 14–13. 35. p.: 14–16. 44. p.: 19–22. 50. p.: 21–26. 54. p.: 22–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Arne Senstad: –
Jól kezdtünk, de ahogy a Siófok belerázódott, kijött a különbség a két csapat között, hiszen a Siófok az egyik legerősebb csapat a sorozatban. A második félidőben hibákra kényszerített minket és meg is büntette a rontásokat riválisunk.
Tor Odvar Moen: – A hazaiak erősen, mi viszont kissé laposan és sok hibával kezdtünk, de az első időkérés után eszközölt taktikai változtatások után egyre jobban belelendültünk. Szünet után jó tempóban hoztuk azt a játékot, ami eddig is jellemző volt ránk a nemzetközi porondon és Denisa Dedu védései is kulcsfontosságúak voltak. Elégedett vagyok az eredménnyel, a célunk, hogy kettős sikerrel jussunk tovább.