Négygólos győzelem a Kisvárda ellen

2022 feb 19
850 Megtekintés
Sikerült visszavágnunk az őszi vereségért, a K&H Női Kézilabda Liga 15. fordulójában négy góllal jobbnak bizonyultunk a Kisvárda Masters Good SE csapatánál.

1. félidő: Hiába kezdtük védekezésben és támadásban is eredményesen a mérkőzést (3:1), a Kisvárda előbb egyenlített (3:3), majd a vezetést is átvette (5:6). Háromgólos vendég előnynél Uros Bregar kért időt (5:8). Hátrányunkat rövidesen ledolgoztuk, 9:9-nél ellenfelünket utolértük, ami után fej-fej mellett haladtak a csapatok (11:11). A félidőben azonban mégis felénk billent a mérleg nyelve egyetlen egy találattal (13:12).

2. félidő: A második játékrészt roppant határozottan kezdtük, ez a határozottság pedig gólokban is megmutatkozott, így a 36. percben már 17:12-re vezettünk. Abban, hogy nem sikerült lezárnunk a mérkőzést, hatalmas szerepet játszott Udvardi Laura teljesítménye, aki akciógóljaival és hétmétereseivel együtt 6/6-os mutatóval zárt. A Kisvárda két gólra visszakapaszkodott (20:18), a hajrá pedig végig szoros volt, de az utolsó hét percben már csak mi lőttünk gólt, így végül négygólos győzelmet arattunk (24:20).

Andela Janjusevic 5 góllal csapatunk legeredményesebb játékosa volt, míg Maja Vojnovic csereként beállva 13/23-as, 56 százalékos hatékonysággal védett. A mindössze 20 kapott gól csapatunk védekezését dicséri, még akkor is, ha támadásban mindkét fél sokat hibázott.