Négygólos vereség a Győr ellen

2023 feb 23
1376 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 16. fordulójában a Győri Audi ETO KC-t fogadtuk a Kiss Szilárd Sportcsarnokban. Az első játékrészben többször visszakapaszkodtunk, a második félidőben pedig kilencgólos hátrányban sem adtuk fel, így végül négygólos vereséget szenvedtünk a listavezető ellen.

1. félidő: Nem indult jól a mérkőzés, Sandra Tonft nagyszerűen kezdett a gólvonalon, így a 9. percben már 1:5 állt az eredményjelzőn. Hiába feleztük meg a különbséget (6:8), a 18. percben Schatzl Nadine találata után újra négygólos volt a vendégek előnye. Ambros Martin csapata azonban kisebb hullámvölgybe került, ezt kihasználtuk és egy 5:1-es periódus után egyenlítettünk (11:11). A vezetést azonban nem tudtuk átvenni, Sirián Szederke ziccerét Sandra Toft hárított. Az első játékrész hajráját 2:7-re elvesztettük, így a szünetben az addigi legnagyobb különbség szerepelt az eredményjelzőn (13:18).

2. félidő: A fordulás után nem tudtunk közelebb férkőzni (16:20), de a 42. percig tartottuk a különbséget (18:22). A folytatásban viszont fokozatosan növelte előnyét a Győr (19:26), mely el is döntötte a mérkőzést (20:29). A magabiztos előny azonban kényelmessé tette a vendégeket, így az utolsó nyolc percben a kilenc gólig jutó Tamara Mavsar vezérletével zárkóztunk (24:23). Ezt a periódust végül 7:1-re nyertük, így mindössze négygólos vereséget szenvedtünk (26:30).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1:3 | 10. p.: 3:6 | 15. p.: 6:8 | 20. p.: 911 | 25. p.: 11:13 | 30. p.: 13:18 | 35. p.: 16:20 | 40. p.: 17:22 | 45. p.: 18:25 | 50. p.: 20:28 | 55. p.: 22:30 | 60. p.: 26:30.