Ötgólos győzelem az Érd ellen

2023 jan 28
941 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 12. fordulójának szombat esti összecsapásán, egy kisebb hullámvölgytől eltekintve, végig vezetve arattunk magabiztos győzelmet az Érd ellen.

1. félidő: Such Nelli a szélen magabiztosan és eredményesen kezdett (4/4), csapatunk az első pillanattól kézben tartottuk az eredmény alakulását (6:4), így a félidő felénél négy góllal vezettünk (10:6). Simics Judit időkérése nem használt, a 18. percben már hatgólosra duzzadt a két csapat közötti különbség. Góljainkat főként a szélről kaptuk, Fekete Bozsana és Dávid-Azari Fruzsina tartotta mérkőzésben a vendégcsapatot. A szünetre így is magabiztos előnnyel vonulhattunk, többek között Marina Rajcic védéseinek köszönhetően (18:12).

2. félidő: A fordulás után az öltözőben ragadtunk és magunkra húztuk ellenfelünket (21:18), mely Dávid-Azari-Fruzsina vezérletével két gólra zárkózott (21:19). Ennél nagyobb bajba azonban nem kerültünk, sikerült megfogni a mérkőzést, az 50. percben ismételten hatgólos különbség szerepelt az eredményjelzőn (27:21). Tamara Mavsar hibátlanul lőtte a hétmétereseket, a végjátékban pedig már csak az eredményszerű különbség volt a kérdés. A második harminc percet végül egy góllal elvesztettük, a találkozót viszont öt találattal megnyertük, megszerezve ezzel a hatodik bajnoki győzelmet (31:26).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:1 | 10. p.: 6:4 | 15. p.: 10:6 | 20. p.: 12:7 | 25. p.: 15:10 | 30. p.: 18:12 | 35. p.: 20:15 | 40. p.: 21:18 | 45. p.: 21:19 | 50. p.: 27:21 | 55. p.: 30:23 | 60. p.: 31:26.