Szoros mérkőzésen győzelem az MKC otthonában

2020 aug 25
2419 Megtekintés
Ötödik edzőmérkőzésén a negyedik győzelmét aratta csapatunk, mely a felkészülés során másodszor mérte össze erejét a Mosonmagyaróvárral. A nagyarányú hazai győzelem után ezúttal idegenben szorosabb mérkőzést játszottunk.

1. félidő: Ahogyan a Győr, úgy a Mosonmagyaróvár ellen sem kezdtünk jól. Tóth Eszter és Hajtai Vanessza góljaival az MKC kezdett jobban, tízpercnyi játék után pedig 7:5 állt az eredményjelzőn. A félidő felénél 9:6-ra vezetett a hazai csapat, amikor elfogyott Bent Dahl türelme, és időt kért. Ezt követően 9:9-nél utolértük ellenfelünket, majd egy 4:0-s roham végén a vezetést is átvettük (9:10). Gyurka János csapata azonban Kovács Patrícia révén kétszer is a hálóba talált emberhátrányban, majd hasonlóan tett egyenlő létszámban is (12:10). A szünetben végül mindkét csapat neve mellett ugyanaz a szám szerepelt (15:15).

2. félidő: A fordulást követően 20:20-as állásig fej-fej mellett haladt a két csapat. A 40. percben aztán két gyors góllal „megléptünk” (20:22). Igazán ellépni azonban nem tudtunk, az utolsó negyedórára 23:24-es, egygólos vezetéssel fordultunk. Ekkor jöttek Such Nelli pillanatai. A szélső egymást követő két lövését is góllal fejezte be, így először vezettünk hárommal (23:26). A két csapat közötti különbség az 54. percben volt a legnagyobb, ekkor 25:30 állt az eredményjelzőn. Az igazán nagy izgalmak a hajrában elmaradtak, viszont a mérkőzés összképével, a győzelem ellenére, nem lehettünk teljesen elégedettek (29:32).

Érdekesség, hogy minden nevezett mezőnyjátékosunk eredményes tudott lenni, míg hazai oldalon mindössze hatan tudtak a kapuba találni. Igaz Kovács Patrícia 10, míg Tóth Eszter 6 alkalommal volt eredményes. Jó egyéni teljesítményeket láthattunk, de a kimagasló, igazán jó kézilabda ezúttal csapatszinten elmaradt. Ennek adott hangot mérkőzés utáni nyilatkozatában vezetőedzőnk, Bent Dahl is.

Edzői szemmel

Bent Dahl (edző – Siófok KC): „A mérkőzés pozitívuma, a győzelem mellett az, hogy mindenkinek megfelelő mennyiségű játékidőt tudtam biztosítani. Ennél azonban sokkal többre van szükség. Keményebben kell dolgoznunk, és meg kell találnunk azt a ritmust, azt a tüzet, ami a koronavírus előtt jellemezte a csapatot. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy a játékosok motiválatlanok lennének, csupán arról, hogy egyelőre nincsen meg a ritmus, a kellő összhang. A feladat adott, azon leszünk, hogy ezt minél előbb megtaláljuk.”