Tízgólos vereség az Ikast ellen

2023 már 18
1353 Megtekintés
Az EHF Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén tízgólos vereséget szenvedtünk hazai környezetben. Az Ikast Handbold védekezésben és támadásban is végig uralta a találkozót, nem sok kérdőjelet hagyva az egy hét múlva esedékes visszavágóra.

1. félidő: Határozott „belépővel” kezdett az Ikast (0:3), a kezdeti megilletődöttség után azonban eredményesen zárkóztunk, de Ingvild Bakkerud lövéseivel nem tudtunk mit kezdeni (3:4). Papp Nikolett átlövései révén, azonban ha csak időlegesen is, de tartani tudtuk a lépést (5:6). Több ízben is támadhattunk az egyenlítésért, de az Ikast védekezése roppant hatékonynak bizonyult, Jessica Ryde pedig ihletett formában teljesített a gólvonalon (6:7). Ezt követően tizenhárom percen át képtelenek voltunk a kapuba találni, így a 30. percig tartó periódust 0:5-re elvesztettük. Végül Papp Nikolett törte meg a gólcsendet, beállítva ezzel a félidei eredményt (7:12).

2. félidő: A szünet után tovább növelte előnyét Kasper Christensen együttese, miközben Jessica Ryde hálója újfent érintetlen maradt közel kilenc percen át (7:15). Uros Bregar második időkérése után némileg zárkóztunk (13:18), de öt gólnál közelebb nem tudtunk férkőzni ellenfelünkhöz és végül ezt a különbséget sem tudtuk stabilizálni (13:20). Az 51. percben először voltunk kilencgólos hátrányban és innen már nem volt visszaút (14:23). Az Ikast védekezésben és támadásban is végig uralta a találkozót, nem sok kérdőjelet hagyva a jövő heti visszavágóra (20:30).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:3 | 10. p.: 3:4 | 15. p.: 5:6 | 20. p.: 6:7 | 25. p.: 6:10 | 30. p.: 7:12 | 35. p.: 7:14 | 40. p.: 9:17 | 45. p.: 13:18 | 50. p.: 13:22 | 55. p.: 16:25 | 60. p.: 20:30.

Interjúzóna

„Tudtuk, hogy az Ikast egy jó csapat, de úgy érzem, hogy a tízgólos különbség az nem valós. Mégsem tudtunk mit kezdeni a szituációval. A védekezésünk egy darabig jól működött, majd széteset. Sokat hibáztunk és rengeteg labdát adtunk el, a rontott ziccerekről nem is beszélve. Mintha tartottunk volna az ellenféltől a szezon legfontosabb hazai mérkőzésén, amit nem is értek. Elnézést kérek a szurkolóinktól.” – fogalmazott a találkozó lefújása után Uros Bregar, csapatunk vezetőedzője.

„Nehéz bármit is mondani egy ekkora vereség után. Ellenfelünk nem csak fizikálisan, de technikailag is fölénk kerekedett. Két-három passz után széttördelték a támadójátékunkat, ha pedig ziccerbe kerültünk, akkor mi rontottunk. Egy ilyen szintű csapat ellen nem lehet eredményesen kézilabdázni, ha valaki ennyi hibát vét.” – fogalmazott Papp Nikolett, csapatunk jobbátlövője.