Továbbjutás az Európa-ligában

2022 okt 15
983 Megtekintés
Szombat este, az EHF Európa-liga 2. selejtezőkörének visszavágóján a hajrában fordított és egy góllal nyert az MKS Lublin, azonban 58:50-es összesítéssel továbbjutottunk, így várhatjuk a keddi sorsolást.

1. félidő: Magabiztos védekezéssel kezdtünk és a 8. percben már 4:0-ra vezettünk Kajdon Blanka és Tamara Mavsar duplája után. A lengyel gólcsend természetesen megtört, de a félidő felénél, sőt a szünetben is megvolt a négygólos különbség. Köszönhetően többek között Marina Rajcic remeklésének, aki 16/8-as mutatóval, 50 százalékkal védett az első játékrészben (13:9).

2. félidő: A szünet után azonban nagyot fordult a mérkőzés képe, a védekezés egyik oldalon sem állt össze, így nyíltsisakos gólpárbaj vette kezdetét (22:20). Tamara Mavsar mellett a túloldalon Julia Pietras és Romana Roszak is 8 találatig jutott, míg Kajdon Blanka és Andela Janjusevic 6-6 gólt jegyzett.  Előnyünk az 51. percben elfogyott, így az MKS Lublin  egalizált (25:25). A vezetést ekkor még Juhász Fanni révén visszavettük, de 30:30 után Patrycja Noga találatával már Monika Marzec csapata vezetett (30:31). Az utolsó percekben mindkét oldalon több helyzet maradt ki és gól már csak egy-egy esett, így a lengyel ezüstérmes, ha egy góllal is, de megnyerte a visszavágót (31:32).

Az egygólos vereség ellenére, 58:50-es összesítéssel továbbjutottunk, így várhatjuk a keddi sorsolást, melyet az EHF bécsi központjában tartanak.