Utolsó másodperces győzelem Kaproncán

2021 aug 27
3107 Megtekintés
Izgalmas mérkőzésen, Malin Holta utolsó másodpercben szerzett góljával győztük le a 15. Josip Samarzija Bepo Emléktorna házigazdáját, az RK Podravka Vegetát.

1. félidő: Az első játékrészben 4:3 után fordítani tudtunk, és végig kontrolláltuk, kézben tartottuk az eredmény alakulását. Négygólos előnyben 9:13-nál Korina Karlovcan talált egymás után háromszor a hálóba, de a hazaiak lendületét sikerült megtörni, így végül Sirián Szederke találatai révén háromgólos előnnyel vonultunk az öltözőbe (13:16).

2. félidő: A fordulás után sokáig tartottuk a szünetben meglévő különbséget, de a hullámvölgy nem kerülte el csapatunkat, így a 45. percben a házigazda előbb egyenlített (23:23), majd a vezetést is átvette (26:23). Wald Kíra, Katarina Jezic és Malin Holta góljával azonban visszakapaszkodtunk, így jöhetett egy roppant izgalmas, fordulatos hajrá (26:26). A két csapat fej-fej mellett haladt, de Malin Holta góljaival újra és újra visszavettük a vezetést. Így volt ez az utolsó másodpercekben is, norvég iránytónk tizennegyedik (!) gólja győzelmet ért (31:32).

A torna nyitómérkőzésén az RK Krim Mercator 32:24-re legyőzte az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát, így szombat este 19:00-kor a szlovén bajnokkal játszunk a tornagyőzelemért.

Edzői szemmel

Danyi Gábor (vezetőedző – Siófok KC): „Jól és eredményesen kézilabdáztunk, és ami fontos, hogy amikor a végjátékban megfordult az eredmény, akkor is vissza tudtunk jönni. Ez komoly csapategységet tükröz. Külön öröm, hogy sérült játékosaink fokozatosan vissza tudnak jönni, az ő terhelésükre viszont kiemelten figyelünk. Egy komoly BL-csapat otthonában nyertünk, de a győzelmet nem értékeljük túl. Dolgozunk tovább, haladunk a megkezdett úton.”