Vereség a Békéscsaba ellen

2023 jan 31
1196 Megtekintés
Egygólos félidei hátrányunkat nem tudtuk ledolgozni, így a K&H Női Kézilabda Liga 13. fordulójának kedd esti összecsapásán meglepő vereséget szenvedtünk az EUbility Group-Békéscsabai Előre ENKSE vendéglátójaként.

1. félidő: A találkozó elején úgy tűnt, hogy kontrollálni tudjuk az eredmény alakulását (5:3), a félidő felénél 9:5-re vezettünk. Előnyünket azonban nemhogy növelni, de megtartani sem tudtuk. A 23. percben már 12:12 állt az eredményjelzőn, miután Marija Lanistanin és a padról érkező Termány Rita hatékony védekezés és blokkoló kezek hiányában könnyed gólokat lőtt. Papp Bálint együttese fordított, két góllal is vezetett (13:15), és végül előnnyel vonult az öltözőbe (14:15).

2. félidő: A második játékrész első felében két ízben is egyenlítettünk (16:16; 19:19), de a fordítás elmaradt (20:22). Kihasználatlanul maradt számos emberelőny, sőt nem egy alkalommal gólt is kaptunk az ilyen periódusokban (22:24). Az utolsó tíz percre kétgólos hátránnyal érkeztünk meg (23:25), az izgalmas hajrá viszont elmaradt. Az 57. percben először kerültünk négygólos hátrányba, ahonnan már nem volt visszaút (25:29). A Békéscsaba a második játékrészben végig kézben tartotta az eredmény alakulását és megérdemelten szerezte meg szezonbeli első idegenbeli győzelmét (27:29).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:2 | 10. p.: 5:3 | 15. p.: 8:5 | 20. p.: 11:8 | 25. p.: 13:12 | 30. p.: 14:15 | 35. p.: 16:17 | 40. p.: 19:19 | 45. p.: 20:21 | 50. p.: 23:25 | 55. p.: 24:27 | 60. p.: 27:29.