Vereség az Óvár ellen

2021 okt 29
3147 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 6. fordulójában nagyarányú vereséget szenvedtünk a Motherson-Mosonmagyaróvári KC otthonában.

1. félidő: Csapó Kincső védéseivel, és Andela Janjusevic találatával kezdődött a mérkőzés, melynek 5. percében 2:4 állt az eredményjelzőn. Malin Holta rontott hétméterese után az MKC zárkózott és egyenlített, de tízpercnyi játék után gyors góljainknak köszönhetően továbbra is nálunk volt az előny (5:6). Ezt követően Tóth Eszter vezérletével az Óvár kihasznált egy emberelőnyt, 5:0-s hazai rohamnál Danyi Gábor kért időt (10:6). A gólcsendet a szélről Such Nelli törte meg, 11:10-re zárkóztunk, de a számtalan eladott labda újra és újra visszaütött. A 25. percben először volt ötgólos a különbség (19:14), a félidő hajrája pedig Tóth Gabriella remekléséről szólt, aki csakúgy, mint Tóth Eszter hat gólig jutott az első játékrészben (23:15).

2. félidő: A fordulás után teljesen szétestünk, az MKC kilenc perc alatt megduplázta előnyét, eldöntve ezzel minden érdemi kérdést (33:17). Danyi Gábor kétszer is időt kért, de a sorokat így sem sikerült rendezni. A 40. percben Andela Janjusevic törte meg az igen hosszúra nyúló gólcsendet, de zárkózni így sem tudtunk (33:18). A második játékrészben Puhalák Szidónia csereként hat gólig jutott, Gyurka János csapata viszont egy pillanatra sem állt meg, tovább növelte előnyét, és végül magabiztos győzelmet aratott (48:29).