Vereség és kupabúcsú Debrecenben

2023 már 29
1514 Megtekintés
Szerda este a Női Magyar Kupa 5. fordulójában a DVSC Schaeffler szenvedtünk háromgólos vereséget, így búcsúztunk a sorozat idei kiírásától.

1. félidő: Olyannyira beragadtunk a mérkőzés elején (4:1), hogy a 9. percben már túl voltunk egy időkérésen és hatgólos hátrányban voltunk (7:1). Innen kellett megkezdenünk a zárkózást (8:4), ami egy darabig jól is haladt (10:8), de kulcsfontosság pillanatokban hibáztunk, így reális egyenlítési esélyünk nem volt az első játékrészben (12:9).

2. félidő: A szünet után ismételten az öltözőben ragadtunk, a Debrecen pedig egy 4:0-s sorozattal gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutás sorsát (16:9). Ezt követően Szilágyi Zoltán együttese stabilizálta a két csapat közötti különbséget, de hétgólos hátrányban sem adtuk fel (23:16). Such Nelli és Tamara Mavsar vezérletével három találatra zárkóztunk (24:21). A hajrában azonban nem tudtuk jobban megközelíteni a DVSC-t, mely végig vezetve magabiztos győzelemmel harcolta ki a továbbjutást (28:25).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2:1 | 10. p.: 7:2 | 15. p.: 9:4 | 20. p.: 9:7 | 25. p.: 11:8 | 30. p.: 12:9 | 35. p.: 16:10 | 40. p.:16:12 | 45. p.: 21:15 | 50. p.: 24:18 | 55. p.: 26:23 | 60. p.: 28:25.