Vereséggel zártuk az évet

2022 dec 30
1337 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 9. fordulójában, az MTK Budapest vendégeként szenvedtünk egygólos vereséget.

1. félidő: Vágó Attila együttese jól kezdett hazai pályán (3:1) és mindössze két rontott lövésének köszönhetően a félidő feléhez is előnnyel érkezett (9:8). A fordításra megvolt a lehetőség, de előbb hétméterest rontottunk, majd két emberelőnyt is kihasználatlanul hagytunk (12:11). A Marina Rajcic – Csapó Kincső csere sem jött be, ahogyan a védekezés sem állt össze, így Pál Tamara (7/7) és Grosch Vivien (5/5) vezérletével a szünetben két góllal vezetett az MTK Budapest (18:16).

2. félidő: Az igazán komoly hidegzuhany azonban csak a fordulás után érkezett. A 33. minutumban 22:17 állt az eredményjelzőn, tízpercnyi játék után pedig már 26:18-ra vezetett vendéglátónk. Csapatunkon az időkérések sem segítettek, így a 45. percben tízgólosra duzzadt a különbség (29:19).  A hajrá mégis egészen elképesztő fordulatot hozott a játék képében. Hátrányunkat az 53. percig megfeleztük (31:26), az utolsó tizenöt minutumot pedig összességében 13:4-re nyertük, de az idő elfogyott, a fordítás pedig elmaradt. A fővárosi kék-fehérek tízgólos előnyéből egyetlen egy találat megmaradt, így a dudaszó pillanatában a 13 gólos Pál Tamara vezérletével hazai ünneplés kezdődhetett (33:32).

Fotók: @screwshooting / instagram