NB II: győztes rangadó a Mohács ellen

2022 okt 31
691 Megtekintés
Az NB II-es bajnokság hétvégi rangadóján, a feljutásért vívott küzdelem szempontjából roppant fontos mérkőzésen tartottuk itthon a bajnoki pontokat az éllovas Mohácsi TE 1888 ellen.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, támadásban és védekezésben is akadtak problémák és pontatlanságok, így húszpercnyi játék után négygólos vendég előnyt könyvelhettünk el. A fordulatot az időkérés hozta meg, ami után összeállt a védekezés és egyértelműen nagyobb sebességre váltottunk, aminek eredményeképp  a szünetben már nálunk volt az előny (12:13).

A fordulás után váltakozva vezettek a csapatok, az utolsó öt percet azonban hibátlanul, kapott gól nélkül hoztuk le, így megszerezve a győzelmet (27:23).

NB II. Dél-Nyugat, 6. forduló
​Siófok KC – Mohácsi TE 1888 27:23 (13:12)
Kiállítás:
4 ill. 6 perc
Hétméteres: 4/2 ill. 4/4

Siófok: Krasznai Júlia (kapus), Berényi Kíra 2, Wutschi Veron 1, Maurer Lili 1, Juhász Fanni 5, Török Lilly 2, Ficsor Zsófia 1, Ficsor Nóra 3, Kocsis Szilvia 5, Kolumbán Kíra, Pintér Georgina, Wald Kíra 5, Borhy Sára 2, Teplán Korina, Csapó Kincső (kapus), Karé Kamilla.

Vers Ákos (edző – Siófok KC): „A védekezésünk rendben volt, támadásainkban pedig sok tudatosságot láttam. Tudtuk azt, hogy mikor kell gyorsítani, vagy éppen lassítani a játékot. Folyamatosan haladunk előre, a játék minden elemében javulunk és ezúttal egy kimondottan jó ellenfelet sikerült legyőznünk. Gratulálok a lányoknak.”

Mérleg: 6 mérkőzés, 3 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség, 184:175-ös gólarány.
Házi góllövőlista élmezőnye: Baranyi Dorottya 33 gól, Ficsor Nóra 24, Ficsor Zsófia 20, Kocsis Szilvia 20, Karé Kamilla 19, Bakacsi Lilla 11, Wutschi Verona 11.

NB II-es együttesünk a bajnokság 7. fordulójában, november 20-án (vasárnap) a Gárdony-Pázmánd otthonába látogat.