A DVSC elleni harmadik felvonás - előzetes

2023 ápr 26
1052 Megtekintés
Csütörtökön újabb elhalasztott mérkőzést abszolválunk. A K&H Női Kézilabda Liga 19. fordulójában a DVSC Schaeffler vendégeként lépünk pályára. A 18:00-kor kezdődő összecsapást az M4 Sport Kézi youtube-csatornája élőben közvetíti.

Interjúzóna

„Két fontos győzelem van mögöttünk, mely pozitív érzéseket szabadított fel és növelte az amúgy csorbát szenvedett önbizalmunkat. A védekezésünk az utóbbi hetekben összeállt, ezt az összeszedettséget és keménységet kell megtartanunk ahhoz, hogy a folytatásban is sikeresek legyünk. Támadásban viszont megfontoltabbnak és türelmesebbnek kell lennünk. Ha ebben javulni tudunk, akkor bármire képesek lehetünk. Gőzerővel készülünk a csütörtöki DVSC elleni bajnokira, ahol pontot, pontokat szeretnénk szerezni.” – fogalmazott Sirián Szederke, csapatunk beállója.

Ellenfélmustra

Szilágyi Zoltán együttese a bajnoki bronzéremért küzd és eddig 30 pontot szerzett (14 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség) csakúgy, mint az MKC. Vesztett pontok tekintetében azonban jobban áll a DVSC, mely egy bajnokival kevesebbet játszott.

Legutóbbi öt bajnokiját kivétel nélkül megnyerte a Loki, mely legutóbb február 23-án az MKC (28:28) otthonában vesztett pontot. Csütörtöki vendéglátónk a hétvégi Magyar Kupa Final 4-ban is érdekelt volt és a szezon folyamán nem először nagyon közel járt a Győr (27:26) elleni bravúrhoz. Az egygólos vereség után azonban maradt a bronzcsata, melyet az MTK (32:26) ellen meg is nyert a piros-fehér alakulat.

A DVSC házi góllövőlistáját Kácsor Gréta (159 gól) vezeti Töpfner Alexandra (129), Planéta Szimonetta (113) és Vámos Petra (82) előtt.

Múltidézés

A 2022/23-as szezonban harmadik alkalommal találkozik a két együttes. Decemberben emlékezetes bajnokin nyertünk a Kiss Szilárd Sportcsarnokban, miután Szilágyi Zoltán együttese már 10:19-re is vezetett. Innen jött a nem mindennapi fordítás és a kétgólos győzelem. Legutóbb egy hónapja, a Magyar Kupa negyeddöntőjében viszont háromgólos vereséget szenvedtünk a Hódos Imre Sportcsarnokban.

Örökmérleg: 33 mérkőzés, 17 győzelem, 2 döntetlen, 14 vereség
Otthon: 16 mérkőzés, 12 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség
Idegenben: 17 mérkőzés, 5 győzelem, 1 döntetlen, 11 vereség