Jön a Vác elleni harmadik felvonás – előzetes

2022 már 18
1180 Megtekintés
A K&H Női Kézilabda Liga 18. fordulójában a Váci NKSE vendégeként lépünk pályára. A szombaton 18:00-kor kezdődő összecsapást klubunk hivatalos youtube-csatornája élőben közvetíti.

Helyzetkép

Zsinórban a negyedik, összességében pedig a tízedik bajnoki győzelmére hajt csapatunk, mely egy hete a Budaörs vendégeként aratott magabiztos sikert. Az utóbbi hetek jó formáját és eredményes kézilabdáját azonban nehéz lesz átmenteni, ugyanis Uros Bregar és a szakmai stáb dolgát több hátráltató tényező is nehezíti:

„Csak ismételni tudom önmagam a tíz nappal ezelőtti kupamérkőzéshez képest, miszerint a Vác egy remek játékerőt képviselő csapat. Különösen igaz ez az együttes támadójátékát tekintve. Ráadásul ezúttal ők lesznek hazai környezetben, ahol az eredménysoruk imponáló. Az utóbbi napokban egyre több probléma ütötte fel a fejét, sérülések mellett megbetegedések is nehezítik a dolgunkat. Akik egészségesek, azok alapvetően jó formában vannak, de nehéz így felkészülni egy ilyen fontos bajnokira.” – fogalmazott Uros Bregar, csapatunk vezetőedzője.

Ellenfélmustra

Az ellenünk elszenvedett kupavereség óta a bajnokságban is alulmaradt egy fontos rangadón Ottó Katalin együttese. A DVSC (30:25) magabiztos győzelemmel szilárdította meg bronzérmes pozícióját, így győzelem esetén, szombaton két pontra megközelíthetnénk a tabellán jelenleg negyedik váci csapatot, melynek eredményessége nagyban függ Kuczora Csenge és Kácsor Gréta éppen aktuális formájától.

Múltidézés

Az idei szezonban már két ízben megmérkőztünk a Váci NKSE csapatával, szombaton tehát jöhet a harmadik felvonás. Ősszel a bajnokságban a váciak örülhettek (32:33), tíz napja a kupában viszont továbbjutást ért a 25:24-es győzelem. A tavalyi szezonban a párharc idegenbeli felvonása 32:32-es döntetlent hozott.

Bajnoki mérleg: 28 mérkőzés, 9 győzelem, 2 döntetlen, 17 vereség
Magyar Kupa: 2 mérkőzés, 1 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség
EHF-kupa: 2 mérkőzés, 2 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség
Örökmérleg: 32 mérkőzés, 12 győzelem, 2 döntetlen, 18 vereség